Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W 2021 roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem obchodzony będzie od 22 do 28 lutego. Każdy zainteresowany będzie mógł wówczas uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną.

22 lutego obchodzimy Dzień Ofiar Przestępstw, który w Polsce został wprowadzony na mocy ustawy z 12 lutego 2003 roku. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Ministerstwo Sprawiedliwości, koordynuje akcją jaką jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jej głównym celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W trakcie akcji każdy zainteresowany uzyskaniem pomocy prawnej, będzie mógł ją bezpłatnie otrzymać. Porad udzielą prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, policjanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W dniach 22-28 lutego 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie, ul. 1 Maja 52, funkcjonariusze będą udzielać porad osobom potrzebującym pomocy prawnej.