Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozstrzygnięty

24 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół z terenu powiatu pajęczańskiego rywalizowali w eliminacjach powiatowych XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w turniej wojewódzkim.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbył się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu w dwóch kategoriach wiekowych 10-12 lat, 13-15 lat. Wszyscy zawodnicy zostali przywitani przez pajęczańskich policjantów.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali test z ogólnej wiedzy bezpieczeństwa w ruchu drogowym składający się 25 pytań, testu skrzyżowań składający się z 10 pytań oraz musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze pokonując tor składający się z 11 przeszkód. Turniej to nie tylko ciekawa forma rozrywki ale również działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W wyniku przeprowadzonych konkurencji w poszczególnych grupach laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. Spośród uczestników wyłoniono dwóch najlepszych zawodników. Zostali nimi Adam Gaworski oraz Arthur Białek. Zwycięzcy reprezentować będą powiat pajęczański na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja w Piotrkowie Trybunalskim. Laureaci turniej otrzymali bony podarunkowe oraz puchary wręczone przez Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka. Komendant wszystkim uczestnikom podziękował za udział w turniej, gratulował chęci rywalizacji i życzył, aby zdobyta wiedza była przekazywana młodszym kolegom. Bony podarunkowe ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie, Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich, Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie, Urząd Miejski w Pajęcznie, Urząd Gminy w Siemkowicach, Urząd Gminy w Kiełczygłowie. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie składa podziękowania pani Annie Szczerkowskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Działoszynie za udostępnienie terenu szkoły na przeprowadzenie turniej oraz pomoc organizacyjną. Laureatom życzymy powodzenia na wojewódzkim etapie

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony