Informacje

Wystrzeliła opona i pojazd dachował. Pasażer w szpitalu.

W Obrowie doszło do groźnego dachowania, którego najprawdopodobniej przyczyną było wystrzelenie opony. W wyniku zdarzenia kierujący toyotą uderzył w ogrodzenie a następnie dachował. Pasażer wypadł z pojazdu, doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Dzisiaj tj. 9 czerwca 2024  roku w Obrowie gm. Kiełczygłów w godzinach południowych doszło do groźnego dachowania toyoty yaris. Pracujący na miejscu policjanci drogówki wstępnie ustalili, że na prostym odcinku drogi w wyniku wystrzału przedniej prawej opony 25-letni mieszkaniec Ksawerowa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie wjechał do przydrożnego rowu i osobówka dachowała. W wyniku tego zdarzenia 23-letni pasażer wypadł z pojazdu i doznał obrażeń. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Po udzieleniu wstępnej pomocy przedmedycznej poszkodowanego mężczyznę przewieziono do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia – trzeźwi. Na miejscu wykonano oględziny toyoty, miejsca oraz ustalono świadków zdarzenia. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Apelujemy o ostrożną jazdę! Stan techniczny pojazdu zdecydowanie na nią wpływa.  Wystrzał opony w pojeździe może być bardzo niebezpieczny i nietrudno sobie wyobrazić jakie stwarza zagrożenie przy jeździe z dużą prędkością. Nagłe trudności w panowaniu nad autem lub całkowita utrata kontroli nad torem jazdy może doprowadzić do tragedii. To jedna z groźniejszych sytuacji na drodze. Pamiętajmy, możemy uniknąć takiej sytuacji jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Sprawdzajmy ciśnienie w kołach, stosujmy ogumienie w swoich pojazdach z właściwymi parametrami, sprawdzajmy czy nie doszło do uszkodzeń mechanicznych opony oraz nadmiernego jej zużycia.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

  • Uszkodzone ogrodzenie.
  • Wywrócony na dach pojazd osobowy.
  • Wywrócony na dach pojazd osobowy.
Powrót na górę strony