Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasnął za kierownicą i spowodował wypadek. Dwoje dzieci w szpitalu

Kierowca zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Pasażerami były dzieci. W wyniku zderzenia doznały obrażeń i zostały przetransportowane do szpitala. Apelujemy o rozsądną i ostrożną jazdę!

Do zdarzenia doszło wczoraj, 8 kwietnia 2024 roku kwadrans przed godziną 18:00 w Pajęcznie na ul. Wieluńskiej. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki wynika, że 67-letni kierowca kia, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w citroena jadącego z przeciwnego kierunku. Citroenem podróżował 37-letni mieszkaniec gminy Pajęczno, a w kia pasażerami była dwójka dzieci w wieku 9 i 12 lat. W wyniku zderzenia pojazdów dzieci doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestnikom zdarzenia – trzeźwi. Pajęczańska policja wyjaśnia dokładne okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

Przypominamy! Rozpoczynając podróż samochodem należy zawsze wsiadać wypoczętym. Kluczowym elementem bezpiecznej jazdy jest stan zdrowia, samopoczucie. Jeśli tylko pojawi się jakakolwiek wątpliwość związana z naszą kondycją fizyczną czy psychiczną, nie należy kierować pojazdem. Należy odpocząć, bądź wezwać pomoc medyczną. Od  decyzji podejmowanych na drodze zależy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego.
  • Rozbity samochód osobowy.
Powrót na górę strony