Pijany 18-latek zatrzymał się na barierkach ochronnych …. dalszą jazdę uniemożliwił łodzianin! Dziękujemy za reakcję!
Wczorajszej nocy dzięki reakcji świadka z drogi wyeliminowany został kolejny pijany kierowca. 18-latek wsiadł za kierownicę mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Był tak pijany, że przejechał przez chodnik i uderzył w barierki ochronne. Chciał odjechać, ale na szczęście całą niebezpieczna sytuację widział łodzianin i to dzięki niemu mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Dziękujemy za wzorową postawę i doceniamy, że policyjne apele o reakcję na zagrożenia nie pozostają bez echa.
29 października 2023 roku chwilę po północy oficer dyżurny pajęczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Strzelcach Wielkich na drodze wojewódzkiej numer 483. Z treści zgłoszenia wynikało również, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna był sprawcą niebezpiecznej sytuacji na drodze. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów. Na patrol oczekiwał świadek z Łodzi, który poinformował, że podróżując swoim pojazdem zauważył fiata wyjeżdżającego z parkingu a następnie pojazd ten przejechał przez chodnik i uderzył w barierki ochronne. Łodzianin zatrzymał się i zauważył jak kierujący próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia, co wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna zatrzymał agresywnego kierującego i powiadomił Policję. Jak się okazało 18-latek, mieszkaniec gminy Siemkowice miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyźnie policjanci już zatrzymali elektronicznie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Jego pojazd został zholowany na parking. Czeka go sprawa w sądzie. Odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.
Policja dziękuje obywatelom za reakcję na zagrożenie stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.
mł. asp. Wioletta Mielczarek