Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Prusicku na drodze W-483

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Prusicko na drodze wojewódzkiej nr 483. Nie żyje 80-letnia mieszkanka gminy Nowa Brzeźnica, która w zatoczce autobusowej sprzedawała owoce sezonowe.

31 lipca 2018 roku o godzinie 11:25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie na zdarzenie drogowe w miejscowości Prusicko na drodze wojewódzka nr 483 skierował patrol ruchu drogowego. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali trzy rozbite pojazdy oraz zespół pogotowia ratunkowego udzielający pomocy poszkodowanej 80-letniej mieszkance gminy Nowa Brzeźnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 61-letni mieszkaniec Częstochowy na skrzyżowaniu podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi fiat marea prowadzonemu przez 41-letniego mieszkańca Częstochowy. Fiat marea ciągnął przyczepkę lekką, w którą uderzył passat włączający się do ruchu. Przyczepka po wytrąceniu z toru jazdy znalazła się na przeciwległym pasie ruchu i uderzyła w pojazd VW passata kierowanego przez 30-letnią mieszkankę Pajęczna jadącą w przeciwnym kierunku. W wyniku dwukrotnego uderzenia przyczepka wyrwała się z zaczepu powodując dachowanie fiata marea do rowu. Wyrwana i rozpędzona przyczepka, uderzyła w stojącą w zatoczce autobusowej kobietę sprzedającą tam owoce sezonowe. Małoletni pasażerowie pojazdu passat, którym kierowała mieszkanka Pajęczna zostali przewiezieni na obserwacje do szpitala, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast 80-letnia kobieta po przewiezieniu do szpitala w wyniku obrażeń głowy zmarła. Pajęczańscy śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Manewr włączania się do ruchu jest manewrem wymagającym dużej ostrożności i wyobraźni. Panujące od kilku dni upały powodują obniżenie naszej koncentracji a intensywne słońce utrudnia widoczność na drodze. Pamiętajmy pośpiech oraz roztargnienie może spowodować poważne konsekwencje, których nie da się już cofnąć ani naprawić.

Powrót na górę strony