Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mł. asp. Piotr Retke laureatem nagrody w kategorii policjant, który uratował życie ludzkie.

21 grudnia 2022 roku odbył się XXII finał konkursu "Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2022", w którym laureatem został nasz policjant mł. asp. Piotr Retke. Otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepszego policjanta, który uratował życie ludzkie. Gratulujemy sukcesu, postawy godnej naśladowania oraz życzymy dalszych osiągnięć.

W trakcie uroczystości Wicemarszałek województwa łódzkiego Pan Robert Baryła oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Tomasz Olczyk nagrodzili najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Żeby zostać wyróżnionym w tym konkursie trzeba było przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się wykonywaniem swoich zadań z dużym zaangażowaniem, ale również działać na rzecz społeczeństwa. Pajęczański policjant mł. asp. Piotr Retke spośród laureatów otrzymał nagrodę w kategorii policjant, który uratował życie ludzkie. To wyróżnienie związane jest z interwencją z 6 października 2022 roku, podczas której policjanci odnaleźli 72-letniego mężczyznę, który zaginął w lesie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało ( link interwencji w pliku poniżej ).

Za przeprowadzoną interwencję na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka wpłynęły pisemne oraz osobiste podziękowania od najbliższej rodziny odnalezionego mężczyzny. Usłyszeliśmy liczne słowa wdzięczności skierowane dla policjanta dowodzącego interwencją mł. asp. Piotra Retke.

Mł. asp. Piotr Retke, służbę w Policji pełni  od 15 lat w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego do dziś. Ponadto jest Nietatowym Członkiem Zespołu Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz dowódcą drużyny Nieetatowego Pododdziału Policji. Zdobyte doświadczenia zawodowe, umiejętności, wiedzę zawsze z chęcią i profesjonalnie przekazuje młodym policjantom będącym w służbie przygotowawczej. Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Już nie raz udowodnił wychodząc na służbę, że idzie służyć drugiemu człowiekowi.

Wyróżnione grono laureatów różnych kategorii odebrało wiele życzeń i gratulacji. Wszyscy stanowią wzór do naśladowania. Życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy!

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

  • Policjantowi mężczyzna ściska dłoń, gratuluje.
  • Stoi 3 policjantów.
  • Na sali stoi 5 policjantów.
  • Mężczyzna podaje dłoń policjantowi i gratuluje, obok stoi drugi policjant.
  • Duża grupa umundurowanych policjantów i policjantek.
  • Dwóch policjantów.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony