Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 72-letniego mężczyznę, który zaginął w lesie

Policjanci z komendy powiatowej w Pajęcznie odnaleźli 72-letniego mężczyznę, który wraz z żoną wybrał się na grzyby i zaginął w lesie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Apelujemy o rozsądek podczas wypraw do lasu.

6 października 2022 roku pajęczańscy policjanci  otrzymali informacje od kobiety, że mąż z którym wspólnie wybrała się na grzyby wszedł w głąb lasu, oddalił się od niej i od dłuższego czasu nie ma z nim kontaktu, ponieważ rozładował się jej telefon. Poinformowała również funkcjonariuszy, że mąż ma problemy zdrowotne. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego pajęczańskiej policji o zaistniałej sytuacji i rozpoczęli intensywne poszukiwania. Nawiązano  z 72-latkiem kontakt telefoniczny ale niestety nie umiał określić swojego położenia w lesie. Jedynie poinformował funkcjonariuszy, że leży w gęstych zaroślach. Na szczęście policjanci w trakcie penetracji duktów leśnych odnaleźli grzybiarza. Mężczyznę przekazano rodzinie, nie potrzebował pomocy medycznej.

Wybierając się na grzybobranie pamiętajmy, że nawet w lesie, który wydaje się nam doskonale znany, również możemy się zgubić. Apelujemy i przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

  • Zielona plansza z wypisanymi zasadami.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony