Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dopóki Masz Wybór”

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom związanych z uzależnieniami i patologią, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kiełczygłowie , 7 października 2022 roku ,w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kiełczygłowie zorganizowali koncert edukacyjno – profilaktyczny pn. „ Dopóki masz wybór” prowadzony przez Piotra Nagiela.

„Dopóki masz wybór” - pod tą nazwą Piotr Nagiel, terapeuta ds. Uzależnień prowadzi swój autorski program muzyczno-słowny, podczas którego ostrzega młodych ludzi, jak niebezpieczne i zgubne może być zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu oraz przemoc rówieśnicza i agresja. Program ten stworzył dzięki własnemu doświadczeniu oraz pracy z osobami uzależnionymi w ośrodku terapii uzależnień. Poprzez utwory własnego autorstwa oraz historie oparte na faktach, stara się dotrzeć do młodych ludzi, którzy mogą eksperymentować z używkami

Pod muzyczno- słowną odsłoną spotkania profilaktycznego młodzież ze szkoły podstawowej z Kiełczygłowa oraz Chorzewa usłyszała prawdziwe, życiowe opowieści Piotra Nagiela o osobach uzależnionych, nie mających jeszcze ukończone 18 lat. Wielokrotnie u takich osób uzależnienie kończyło się tragicznie. Pomimo prób pomocy niestety niektóre z tych osób umierały na rękach terapeuty. Piotr Nagiel doświadczył takich sytuacji osobiście lub spotkały je osoby z jego najbliższego otoczenia, a także z ośrodka uzależnień, w którym pracuje. Historie, które napisało samo życie były również tekstem wspaniałych piosenek śpiewanych przez terapeutę dla uczestników koncertu.

Piotr Nagiel stara się uświadomić młodym ludziom, że każda uzależniona osoba kiedyś zaczynała od jednego piwa, jednego papierosa. Ważne jest, aby młodzież wiedziała, że ma coś, czego inni już nie posiadają…. życie! To od nas samych zależy, jaką drogę wybierzemy i jaką drogą pójdziemy. Piotr Nagiel nie daje jednak gotowej recepty jak żyć, ale uświadamia, że życie to nie gra komputerowa i nie można zalogować się po raz drugi. Jak sam mówi w kontaktach z młodzieżą najważniejsza jest szczerość, uczciwość oraz dialog.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

  • Na hali sportowej grupa dzieci i mężczyzna z gitarą.
  • Na hali sportowej grupa dzieci i mężczyzna z gitarą.
  • Na hali sportowej grupa dzieci i mężczyzna z gitarą.
  • Mężczyzna z gitarą i obok dziewczynka.
  • Mężczyzna, dziewczynka i chłopiec z książeczkami.
  • Policjant, policjantka, mężczyzna, dwie dziewczynki i chłopczyk.
Powrót na górę strony