Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawiła suknię ślubną na sprzedaż, padła ofiarą oszustwa

Mieszkanka powiatu pajęczańskiego padła ofiarą oszustwa internetowego. Młoda kobieta kliknęła w nadesłany link, celem sfinalizowania transakcji na portalu sprzedażowym. Oszuści uzyskali w ten sposób wszelkie informacje potrzebne, aby wyczyścić jej konto z pieniędzy. Sprzedajesz w internecie, płatności finalizuj tylko przez dedykowane do tego metody płatności.

Mieszkanka powiatu pajęczańskiego wystawiła ofertę sprzedaży sukni ślubnej na jednym z serwisów społecznościowych. Skontaktowała się z nią potencjalna kupująca. Oszustka na adres email kobiety  wysłała link, dzięki któremu sprzedająca miała rzekomo zapłacić za ubezpieczenie przesyłki. Finalizując płatność blikiem okazało się, że kobieta umożliwiła oszustce dostęp do swojego konta bankowego co pozwoliło na wypłatę zgromadzonych pieniędzy.

Policjanci apelują, aby nie korzystać z linków nadsyłanych przez nieznane osoby, a w przypadku transakcji internetowych zachować ostrożność. Jeśli kupujący wysyła nam link, z informacją, że tylko w ten sposób otrzymamy zapłatę za sprzedawany towar, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Nigdy nie należy wypełniać danych dotyczących konta bankowego. Sprzedając towar w internecie nie musimy kupującemu podawać żadnych danych autoryzacyjnych do bankowości elektronicznej

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony