Informacje

Mieli być pracownikami wodociągów, a okazali się oszustami.

Pajęczańska policja apeluje do mieszkańców miasta o niewpuszczanie do mieszkań nieznajomych osób. 14 kwietnia 2021 r. oszukana przez kobietę i mężczyznę fałszywych pracowników wodociągów została 72-letnia kobieta, która straciła 10 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia 2021 r. około godziny 14:00 na jednym z osiedli w Pajęcznie, pajęczańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży metodą na pracowników wodociągów. Tego dnia 72-letnia pokrzywdzona odbierając pocztę ze swojej skrzynki na klatce schodowej napodkała kobietę oraz mężczyznę, którzy oświadczyli, iż są pracownikami pogotowia wodno-kanalizacyjnego i że w bloku jest awaria. W celu sprawdzenia awarii para udała się do mieszkania zgłaszającej. Podczas gdy kobieta wraz ze zgłaszającą sprawdzały wodę w kranie w kuchni mężczyzna plądrował mieszkanie. Spłoszeni przez syna zgłaszającej kobieta wraz z mężczyzną uciekli z mieszkania, ich łupem jednak padło 10 tys. zł. Policja poszukuje sprawców kradzieży.

 

Po mimo ciągłych apeli i medialnych ostrzeżeń nadal dochodzi do oszustw i kradzieży na tak zwane „legendy”. Przestępcy co rusz wymyślają nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy dlatego musimy zachować czujność. Policja apeluje o niewpuszczanie obcych osób do mieszkań. Każdą taką próbę należy potwierdzać, wykonując telefon do właściwej instytucji (np. wodociągi, pogotowie gazowe) lub zgłosić na numer alarmowy 112.