Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Początek ferii

16 stycznia 2017 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie rozpoczęli działania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.

Jak co roku policjanci Zespołu do Spraw Nieletnich i Profilaktyki udali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie gdzie przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. Na spotkaniu omówiono zasady oraz zagrożenia związane z zabawami na śniegu i lodzie, kontakty z osobami obcymi. Omówiono zagrożenia wynikające z zabaw ostrymi przedmiotami, ogniem czy też urządzeniami elektrycznymi jak też przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczestnikom spotkania zostały rozdane „Elementarze Bezpieczeństwa” mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw dzieci.

Przypominamy, że każdy kto chce usiąść za kółko może sprawdzić swój stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie.

 

W całej Polsce można sprawdzić też stan techniczny autokarów. Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny autokaru, sprawność psychofizyczna kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość. Po takiej kontroli kierowca autokaru otrzymuje protokół.

W Pajęcznie kontrole autokarów odbywają się na dworcu PKS lub w miejscu wyjazdu po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 34-311-41-11.

Powrót na górę strony