Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie wielkanocnego weekendu 2024 na drogach powiatu pajęczańskiego

Od 29 marca do 1 kwietnia 2024 roku na terenie całego powiatu pajęczańskiego prowadzone były działania prewencyjne pod nazwą Wielkanoc 2024. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego na sądowym zakazie oraz uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości straciło 4 piratów drogowych. Podczas Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu pajęczańskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Miniony, świąteczny weekend to czas kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspierani policjantami z innych komórek czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Mundurowi reagowali na respektowanie obowiązujących przepisów, kontrolowali prędkość kierujących, sprawdzali ich trzeźwość oraz reagowali na wszystkie przypadki łamania przepisów prawa. Podczas minionego weekendu doszło do jednej kolizji. Niestety w trakcie Świąt Wielkanocnych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 8 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 4 prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Patrole ruchu drogowego podczas świąt wyeliminowali 4 nietrzeźwych rowerzystów oraz 4 kierujących samochodami, jeden z nich posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dla cyklistów skierowano wnioski do sądu. Kierujący pojazdami na podwójnym gazie również zostaną rozliczeni przez sąd, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Natomiast nietrzeźwy kierujący na sądowym zakazie i prawie z 1,5 promilami alkoholu w organizmie musi liczyć się już z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do lat 5.

Nieodpowiedzialnością i brawurą na drodze w miniony świąteczny weekend popisało się 4 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkościami 115 km/h, 109 km/h, 103 km/h – Strzelce Wielkie, 111 km/h – Nowa Brzeźnica. Jeden z piratów nie posiadał uprawnień do kierowania, a jeden z nich odpowiadał w warunkach recydywy i wysokość jego mandatu wyniosła 4000 zł. 3 piratów  straciło uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, a jeden pomimo mandatu 2000 zł, odpowie dodatkowo przed sądem za jazdę bez uprawnień.

Apelujemy o odpowiedzialność, rozsądek i trzeźwość na drogach!

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

Powrót na górę strony