Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Suchowoli. Apelujemy o ostrożną jazdę!

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu to główna przyczyna zdarzenia drogowego w Suchowoli. Kierująca, która doprowadziła do wypadku była w stanie po użyciu alkoholu. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitali. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego.

26 marca 2024 roku o godzinie 14:40 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu w Suchowoli. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 49-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego, kierując osobowym land roverem, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym osobowym fiatem, którym kierował 25-letni, mieszkaniec z powiatu łaskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazdy wyrzuciło na kilka metrów i uderzyły w ogrodzenie posesji. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Do szpitali zostali przewiezieni kierujący pojazdami. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca land roverem  była w stanie po użyciu alkoholu, miała 0,38 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie już mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, monitoring, wykonali oględziny, przesłuchali świadków, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać ma obowiązek się upewnić, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od naszych decyzji podejmowanych na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Rozbite dwa samochody osobowe.
  • Zmiażdżone wnętrze samochodu osobowego.
Powrót na górę strony