Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 miesiące prawo jazdy i 109 km/h na liczniku

109 km/h w obszarze zabudowanym jechał młody kierowca toyotą avensis. Uprawnienia do kierowania posiadał od czterech miesięcy. Za nadmierną prędkość stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Apelujemy o rozsądek i ostrożność!

Pajęczańscy policjanci codziennie weryfikują bezpieczeństwo jazdy kierowców, poruszających się po drogach naszego powiatu.16 stycznia 2023 roku na drodze krajowej numer 42 policjanci drogówki kontrolowali prędkość przejeżdżających pojazdów główną ulicą Trębaczewa. O godzinie 20:10 dokonali pomiaru prędkości toyoty avensis. Prędkość z jaką poruszał się kierowca to 109 km/h. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Działoszyn, który uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od 4 miesięcy. Za brawurową jazdę pirat drogowy zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta przypisane zostało 13 punktów karnych. W takiej sytuacji obowiązujące przepisy obligatoryjnie nakładają na funkcjonariuszy obowiązek zatrzymania prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość, brawura to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Obecnej porze roku sprzyjają częste i zmienne warunki atmosferyczne, najczęściej są niekorzystne dla kierujących. Ta pora roku wymaga od kierujących szczególnej ostrożności i rozsądnej jazdy. Młodzi kierowcy często lekceważą obowiązujące przepisy, brakuje im wyobraźni oraz zdrowego rozsądku. Apelujemy do młodych kierowców. Obowiązują ich zaostrzone przepisy. Ustawodawca ustalił niższy limit punktowy dla osób, które posiadają uprawnienia krócej niż rok. Młodzi kierowcy stracą prawo jazdy już po przekroczeniu liczby 20 punktów karnych.

/mł. asp. Wioletta Mielczarek/

Powrót na górę strony