Informacje

Śmiertelne dachowanie

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Radoszewicach. 58 -letni kierujący fiatem stilo dachował. W trakcie utraty panowania nad autem wypadł z pojazdu. Pomimo udzielonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Apelujemy o szczególną ostrożność na drodze!

4 stycznia 2023 roku około godziny 15:10 dyżurny pajęczańskiej policji otrzymał zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym w miejscowości Radoszewice. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 58-letni mieszkaniec gminy Siemkowice, kierując fiatem stilo z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. W trakcie zdarzenia kierujący wypadł z auta. Na skutek poniesionych obrażeń, pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność! Należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Zawsze za kierownicę pojazdu należy wsiadać wypoczętym, nie lekceważyć złego samopoczucia, które ma istotne znaczenie na bezpieczne kontynuowanie jazdy. Zmienne warunki pogodowe o tej porze roku są sygnałem dla kierujących, że musimy jeździć wolniej i ostrożniej. To co dzieje się na drodze zdecydowanie zależy od nas samych.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

  • na polu helikopter, obok ratownicy medyczni, umundurowany strażak
  • na polu rozbite auto osobowe, na drodze 3 radiowozy oznakowane strażackie
  • na drodze radiowóz, karetka, pojazd strażacki
Powrót na górę strony