Informacje

Groźna kolizja na skrzyżowaniu w Kiełczygłowie

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, brak ostrożności to główna przyczyna groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kiełczygłowie. Zwracamy się z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

03 stycznia 2023 roku o godzinie 11:30 w Kiełczygłowie doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki wynika, że 37-letnia mieszkanka Bełchatowa, kierująca volkswagenem passatem na skrzyżowaniu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu dostawczemu iveco, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Kierująca osobówki ukarana mandatem karnym oraz punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy tez nadmierna prędkość to częste przyczyny wypadków i kolizji drogowych. Tym razem nikt nie odniósł poważnych obrażeń ale należy pamiętać, że takie sytuacje mogą mieć tragiczne skutki. Należy zawsze zbliżając się do skrzyżowania  bezwzględnie zachować szczególną ostrożność. Nie możemy pozwolić podczas kierowania pojazdem na roztargnienie, brak koncentracji. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje.

/mł. asp. Wioletta Mielczarek/

  • na drodze dwa samochody, osobowy i dostawczy, za nim pojazd strażacki
  • na drodze dwa samochody, osobowy i dostawczy, za nim pojazd strażacki i karetka pogotowia, obok której stoją dwie osoby
Powrót na górę strony