Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący złamał sądowy zakaz

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszynie zatrzymali mężczyznę, który kierował fiatem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i łamiąc sądowy zakaz. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia. 

18 listopada 2022 roku w miejscowości Niżankowice działoszyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. 52-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierował fiatem pandą mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że 52-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Działoszyna mężczyzna zakończył jazdę i nikomu nic się nie stało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Policja apeluje! Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę! Bądź rozsądny! Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie. Dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości będą kierować pojazdami. Kiedy widzimy osobę nietrzeźwą zamierzająca wsiąść za kierownicę samochodu, zawsze o takim fakcie należy zawiadomić policję, a w miarę możliwości uniemożliwić jej jazdę. Przypomnijmy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony