Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Raciszynie

Policjanci Komisariatu Policji w Działoszynie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło 23 listopada 2016 roku w miejscowości Raciszyn.

W dniu 23 listopada 2016 roku około godziny 7:00 w Raciszynie na ul. Częstochowskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec gminy Działoszyn kierujący samochodem volkswagen passat wyjeżdżając z ul. Działoszyńskiej na ul. Częstochowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem romet, który poruszał się w kierunku m. Zalesiaki. 58-letni mieszkańca gminy Działoszyn, który to kierował motocyklem z obrażeniami przewieziono do szpitala w Wieluniu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. To już kolejny wypadek na terenie naszego powiatu. Kierowco zachowaj szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdami, wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, pokonywanie skrzyżowań może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

  • wypadek
Powrót na górę strony