Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trębaczewianin z zakazem i na „podwójnym gazie”

Policjanci z komisariatu w Działoszynie zatrzymali 38-latka, który wsiadł za kierownicę opla mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie teraz za swoje czyny.

17 września 2022 roku działoszyńscy stróże prawa w trakcie wykonywanych czynności służbowych uzyskali informację, że na odcinku drogi Cementownia Warta – Działoszyn przemieszcza się opel, którego kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Na jednej z ulic Działoszyna zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego, mieszkańca Trębaczewa, który jechał "na podwójnym gazie", miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji policjantów z Działoszyna nikomu na szczęście nic się nie stało. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Policja apeluje!! Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę!! Kierowco bądź rozsądny!! Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie, dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości wsiadają za kierownicę.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony