Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne zderzenie motocykla z ładowarką

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Kolonii Chabielice w rejonie kopalni odkrywkowej. Na drodze wewnętrznej ładowarka zderzyła się z motocyklem. Ranny 47-letni motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

1 lipca 2022 roku około godziny 6:00 w miejscowości Kolonia Chabielice w rejonie kopalni odkrywkowej doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 28-letni mieszkaniec Bełchatowa kierujący ładowarką caterpillar, na skrzyżowaniu dróg wewnętrznych nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 47-letniemu mieszkańcowi gminy Rząśnia kierującemu motocyklem romet i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek wypadku motocyklista odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy 47-latek zmarł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący rometem nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Operator ładowarki był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają funkcjonariusze z pajęczańskiej komendy policji.

Policjanci apelują o ostrożność! Tego zdarzenia można było uniknąć. Brak skupienia i wyobraźni często prowadzi do tragedii. Przypominamy wszystkim kierującym o przestrzeganiu przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym bardzo często doznają poważnych obrażeń lub giną. Apelujemy do motocyklistów o szczególną ostrożność, rozsądek i wyobraźnię.

/sierż. sztab. Wioletta Mielczarek/

Powrót na górę strony