Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Trębaczewie

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na DK-42. Na skutek zderzenia hondy accord z volkswagenem passatem zmarła 52-letnia pasażerka passata. Sprawca wypadku był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia.

Do wypadku doszło 13 marca 2022 roku po godzinie 20.00 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Trębaczew. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letni kierujący volkswagenem passatem jechał ulicą Wyzwolenia w kierunku Pajęczna i zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, aby się upewnić, czy nie nadjeżdża pociąg. W tył stojącego volkswagena uderzył samochód honda accord kierowany przez 28-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Siła uderzenia przesunęła passata kilkadziesiąt metrów do przodu. Na skutek zderzenia 51-letni kierujący volkswagenem doznał lekkich obrażeń, natomiast jego 52-letnia pasażerka z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła po godzinie 23.00. Okazało się, że kierujący hondą 28-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania. W tej sytuacji kierujący hondą został zatrzymany. Drugi kierujący był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierujący jest ogromnym zagrożeniem na drodze. Alkohol w organizmie upośledza wiele funkcji osłabiając refleks, zdolność kojarzenia, ocenę odległości, wydłużając czas reakcji. Nietrzeźwość kierujących nadal jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek.

/Marcin Pawełoszek/ 

  • miejsce wypadku drogowego, rozbity pojazd
  • miejsce wypadku drogowego, rozbity pojazd
  • miejsce wypadku drogowego, rozbity pojazd
  • miejsce wypadku drogowego, rozbity pojazd
Powrót na górę strony