Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na DW-483

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 7:10 w okolicy miejscowości Stara Brzeźnica na drodze wojewódzkiej 483. Na miejscu zdarzenia zginał kierujący fiatem sc.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 17 października 2016 roku około godziny 7:10 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej DW-483 w rejonie leśnym za miejscowością Stara Brzeźnica (gmina Nowa Brzeźnica). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem sc 60-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod samochód ciężarowy scania z naczepą kierowanym przez 29-letniego mieszkańca powiatu kolskiego. W wyniku zdarzenia kierujący fiatem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.
   
Jesień to jedna z gorszych pór roku, która nakłania kierujących do zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Wcześnie zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu to wyjątkowo niekorzystna aura oraz spadające liście z drzew leżące na drodze to kolejna pułapka. Na takiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Wówczas droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność. Rozsądek i przewidywanie kierowców ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo.
Policjanci przypominają aby przez sezonem jesiennym sprawdzić wycieraczki i jeżeli zachodzi potrzeba należy wymienić na nowe. Nie zapominajmy też o uzupełnieniu zapasu płynu do spryskiwaczy oraz planujmy tak wyjazd aby nie było potrzeby śpieszenia się.

  • Wypadek 17.10.2016
  • Wypadek 17.10.2016
Powrót na górę strony