Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na DK-42

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kruplin Radomszczański. Samochód honda potrącił pieszego. 68-letni mężczyzna zmarł.

Do wypadku doszło 25 grudnia 2019r o godz. 19.00 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kruplin Radomszczański. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni mieszkaniec Bełchatowa kierujący hondą civic na prostym odcinku drogi omijając pieszego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił innego pieszego, który wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. 68-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Kierujący hondą był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Policjanci apelują: uważajmy na pieszych. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych piesi są dla kierujących słabo widoczni nawet w ciągu dnia. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę zwrócili uwagę na słabo widocznych pieszych. Z kolei do niechronionych uczestników ruchu drogowego apelujemy o używanie odblasków nie tylko tam, gdzie wymagają tego przepisy, lecz wszędzie po zmroku.

Powrót na górę strony