Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek. Zginął mężczyzna na wózku inwalidzkim.

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Kiełczygłowie. 80-letni mężczyzna na elektrycznym wózku inwalidzkim z niewyjaśnionych przyczyn wjechał wprost pod koła busa ponosząc śmierć na miejscu.

4 czerwca 2019 r około godziny 7:00 rano na drodze powiatowej w miejscowości Kiełczygłów zdarzył się wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów poruszający się elektrycznym wózkiem inwalidzkim wyjechał z drogi podporządkowanej i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi renault master, którym kierował 48-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów. Doszło do zderzenia wózka inwalidzkiego z samochodem dostawczym. Niestety pomimo reanimacji 80-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierujący dostawczakiem był trzeźwy. Pajęczańscy mundurowi pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje! Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu jest to jedna z głównych przyczyn, przez którą dochodzi do zdarzeń drogowych. Niekorzystna aura pogodowa, rozkojarzenie, nieuwaga oraz nadmierna prędkość przyczyniają się do tego, że nie stosujemy się do znaków i sygnałów drogowych, w skutek czego dochodzi do tragedii.

 • dwa radiowozy policyjne oraz wóz strażacki na miejscu wypadku drogowego
  Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
 • Charakterystyka miejsca zdarzenia, droga oraz policjant.
  Policjant pracuje na miejscu wypadku
 • Rozbity wózek inwalidzki, pomarańczowy parawan z napisem Straż oraz rozbity bus.
  Miejsce wypadku drogowego
 • Rozbity wózek inwalidzki, pomarańczowy parawan z napisem Straż oraz policjant wykonujacy czynnosci na miejscu zdarzenia.
  Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
Powrót na górę strony