Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najechał na mężczyznę leżącego na drodze

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Volkswagen najechał na 65-letniego mężczyznę, który leżał na jezdni. Mężczyzna zmarł.

28 listopada 2018 roku około godziny 20:30 w Pajęcznie na drodze krajowej nr 42 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem volkswagenem scirocco 19-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego jadąc DK 42 w kierunku miejscowości Pajęczno, najechał na mężczyznę leżącego na jezdni. W wyniku uderzenia 65-letni mieszkaniec gminy Pajęczno poniósł śmierć na miejscu.Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje!!! Nie tylko kierowcy powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa, dotyczy to również pieszych. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Nawet w obszarze zabudowanym warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie. Czasem niestety zbyt późno aby zareagować.

Powrót na górę strony