Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek z udziałem motorowerzysty. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze!!!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kolonia Stróża, gmina Rząśnia. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem 51-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego poniósł śmierć na miejscu.

13 lipca 2017 roku o godzinie 16:25 w miejscowości Kolonia Stróża na drodze wojewódzkiej DW-483 doszło do tragicznego wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 51-latni kierujący motorowerem marki Kingway wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod samochód marki Skoda Rapid kierowany przez 48-letniego mieszkańca woj. śląskiego. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy i nie poniósł żadnych obrażeń. Pajęczańska policja pod nadzorem Prokuratury ustala dokładne przyczyny wypadku i okoliczności tej tragedii.

 

Policjanci apelują - Bądźmy uważni i zachowujmy szczególną ostrożność podczas jazdy!

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, kolizja czy jazda z nadmierną prędkością. Każdy, kto wsiada na jednoślad powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań. W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

  • Wypadek - Kolonia Stróża
  • Wypadek - Kolonia Stróża
Powrót na górę strony