Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol i narkotyki” – policyjne działania

Badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów. To działania policjantów na drogach powiatu pajęczańskiego. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", funkcjonariusze skontrolowali 30 kierowców. Ujawniono 4 nietrzeźwych użytkowników dróg.

01 lipca 2017 roku pajęczańscy policjanci z pomocą funkcjonariuszy z Wielunia i Wieruszowa podczas działań „Alkohol i narkotyki” skontrolowali 30 kierowców. Oprócz badań stanu trzeźwości, którym poddawani byli kierowcy, funkcjonariusze sprawdzali również prędkość z jaką poruszały się pojazdy oraz ich stan techniczny. Policjanci w trakcie działań zatrzymali 4 nietrzeźwych użytkowników dróg, ujawniono 18 wykroczeń gdzie zastosowano postępowanie mandatowe w 13 przypadkach.

 
Celem akcji było skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Dlatego też pajęczańscy policjanci prowadzili, prowadzą i prowadzić będą tego typu akcje na podległym sobie terenie działania. Wszystko po to by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

Powrót na górę strony