Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć przez rębak

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku do którego doszło w miejscowości Kruplin Radomszański, gmina Nowa Brzeźnica. Na miejscu śmierć poniósł 65-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica.

10 marca 2017 roku przed godziną 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku. Do zdarzenia doszło podczas cięcia gałęzi przez 65-letniego mężczyznę. Mężczyzna mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica ciął gałęzie za budynkiem gospodarczym na przerobionym urządzeniu do cięcia słomy. Urządzenie podpięte było do ciągnika rolniczego. Najprawdopodobniej mężczyzna został wciągnięty na pracujący wałek przekaźnikowy ciągnika poprzez wkręcenie się ubrania. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do prosektorium. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. 

Kończy się zima i wraz ze wzrostem temperatury rozpoczynają się prace polowe. Apelujemy o zachowanie wszelkich środków ostrożności podczas wykonywania wszelkich prac polowych oraz w gospodarstwach rolnych. Maszyny używane w gospodarswach posiadają dużą moc a ich nieprawidłowa obsługa może prowadzić do kalectwa a nawet utraty życia.

Powrót na górę strony