Informacje

Dzień Dziecka z mundurowymi za nami

Miniony weekend obfitował w festyny zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na tych imprezach nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska pajęczańskich mundurowych. Odwiedzający poza pokazem policyjnego sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby mogli oznakować swoje rowery. Była to też świetna okazja promować zawód policjanta.

1 czerwca 2024 roku Cementowania Warta SA zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca br. w Rząśni oraz w Pajęcznie odbyły się pikniki również z okazji Dnia Dziecka. Na każdej z imprez poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów towarzyszyli pajęczańscy policjanci. Mundurowi przygotowali stoisko policyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno u najmłodszych, jak i trochę starszych gości. Powodzeniem wśród gości cieszył się jak zwykle policyjny radiowóz, sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby oraz umundurowanie używane przez policjantów podczas zabezpieczeń imprez  o charakterze masowym czy sportowym. Dorosłych i młodzież urzekły okulary alkogogle. Zainteresowani mogli zobaczyć do jakiego upośledzenia zmysłów dochodzi poprzez spożywanie alkoholu. Była to wspaniała okazja do promowania bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Ponadto każdy zainteresowany miał możliwość zapoznania się z zawodem policjanta, specyfiką służby w policji, przymierzenia policyjnego stroju oraz sprzętu. Taka forma działań prewencyjnych w plenerze pozwala mundurowym na bliższy kontakt z lokalną społecznością i wskazywanie im, że mogą mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Odwiedzający stoisko policyjne mieli również możliwość oznakować swoje rowery. Nie uchroni to co prawda w pełni przed kradzieżą, ale pozwoli na skuteczną identyfikację roweru, a co za tym idzie, odnalezienie jego prawowitego właściciela.

Organizatorom - Cementownia Warta SA, Urząd Gminy Rząśnia, Urząd Miejski w Pajęcznie, Osiedlowe Inicjatywy Pajęczno dziękujemy za zaproszenie!

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

 

Powrót na górę strony