Informacje

Nietrzeźwa i bez uprawnień wpadła, bo przekroczyła prędkość o 50 km/h

Funkcjonariusze ruchu drogowego pajęczańskiej komendy zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Wczoraj z ruchu został wyeliminowany kolejny nieodpowiedzialny kierujący. 30-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 50 km/h, była nietrzeźwa i nie miała uprawnień do kierowania. Za swoją brawurę i lekkomyślność będzie tłumaczyła się w sądzie!

28 maja 2024 roku w kwadrans po godzinie 19:00 w miejscowości Lipie gminie Kiełczygłów policjanci pajęczańskiej drogówki w trakcie prowadzonej statycznej kontroli prędkości zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym pędziła z  prędkością  100 km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyny problem 30-letniej podróżującej. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od kobiety woń alkoholu. Podejrzenia co do stanu trzeźwości zostały „rozwiane” od razu po wykonaniu badania alkomatem. Kobieta miała prawie 0,80 promila alkoholu w organizmie. Na tym się nie skończyło. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że  kierująca fordem fiestą nie miała uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Za to wszystko odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysokie kary pieniężne.

Od początku 2024 roku pajęczańscy policjanci wyeliminowali z ruchu aż 82 nietrzeźwych kierujących na naszych drogach. Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Alkohol i nadmierna prędkość są główną przyczyną tragicznych wypadków. Stanowią zagrożenie dla nas, naszych bliskich...
Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony