Informacje

10-letni Damian z Pajęczna wykazał się wzorową postawą. Dziękujemy!

Wczoraj w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie gościł młody bohater, którego zachowanie godne jest uznania i naśladowania. Komendanci jednostki podziękowali 10-letniemu chłopcu za wzorową postawę jaką przejawił wobec leżącego mężczyzny.

Czasem pośpiech, styl życia i panująca obojętność w tle otaczającej nas codzienności powoduje, że dorośli ludzie zapominają o prawdziwym człowieczeństwie wobec drugiego człowieka. O wartościach, które należy pielęgnować każdego dnia i nigdy o nich nie zapominać! Wzorową postawą, odwagą, odpowiedzialnością wykazał się młody mieszkaniec Pajęczna, który widząc sytuacje zagrażającą życiu  zadzwonił na numer alarmowy i udzielił pomocy. 17 maja 2024 roku wieczorem, do dyżurnego pajęczańskiej policji z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od 10-letniego chłopca, dotyczące leżącego na chodniku mężczyzny. Chłopiec zauważył jak mężczyzna upada i uderza  głową w krawężnik. Mężczyzna nie ruszał się i nie dawał żadnych oznak życia. 10-latek podbiegł, próbował nawiązać rozmowę, jednak bezskuteczną i wówczas zadzwonił na numer alarmowy. Pomimo stresującej sytuacji chłopiec odpowiedział na wszystkie zadane przez operatora pytania. W oczekiwaniu na pomoc mężczyzna odzyskał przytomność, na miejscu zdarzenia pojawiła się żona poszkodowanego i patrol policji. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Emocje towarzyszące podczas zaistniałej sytuacja jednak nie zakończyły się na tym dniu. Dwa dni później chłopiec zadzwonił do komendy w Pajęcznie i zapytał o zdrowie mężczyzny. Jesteśmy dumni, że mamy wokół siebie młodych ludzi, którzy w sytuacji kryzysowej postępują wzorowo i są przykładem do naśladowania dla innych.
22 maja 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie odbyło się spotkanie z naszym Bohaterem. Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie inspektor Karol Mielczarek oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie młodszy inspektor Jarosław Słok podziękowali Damianowi Siajkowskiemu za wzorową, godną naśladowania postawę. Rodzicom z kolei gratulowali właściwego wychowania syna.

Damian pamiętaj: POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ SOBIE! Życzymy Ci wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

mł. asp. Wioletta Mielczarek


 

  • Na zdjęciu dwóch policjantów, chłopiec z tatą.
  • Policjant wręcza upominek chłopcu, obok stoi ojciec dziecka.
  • Podziękowania dla chłopca w formie pamiątkowej deski, na niej zaparkowany upominek.
  • Chłopiec z podziękowaniami i prezentem.
Powrót na górę strony