Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seria niebezpiecznych zdarzeń drogowych w ciągu minionej doby

Pomimo słonecznej pogody i dobrych warunków na drodze w ciągu ostatniej doby doszło do 5 niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym wypadek drogowy, w którym jedna osoba trafiła do szpitala. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Do pierwszego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj tj. 13 maja 2024 roku kwadrans przed godziną 14:00 na skrzyżowaniu w miejscowości Chruścińskie. Tam pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 41-letni radomszczanin, kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą z pierwszeństwem 24-letniej mieszkance gminy Rząśnia, kierującej również  skodą. Finalnie pojazdy zderzyły się, a następnie w wyniku uderzenia pojazd sprawcy odbił się i uderzył w zaparkowaną na poboczu suzuki.

Kolejne dwa zdarzenia tego samego dnia miały miejsce w Białej, gdzie przyczyną zaistniałch w oby dwu przypadkach  zdarzeń, jak wstępnie ustalili policjanci było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. O godzinie 16:00 53-letni rząśnianin, kierujący  motocyklem zderzył się osobową toyotą, którą kierowała 41-letnia pabianiczanka. Natomiast o godzinie 19:50 kierujący osobowy fordem najechał na tył poprzedzającej go skody. Uczestnikami tego zdarzenia byli 20-latkowie z powiatu pajęczańskiego.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych tj. 22:25 dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym  zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 42 w Trębaczewie. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 19-letni kierowca polówki zasnął za kierownicą i uderzył w citroena, którym kierowała 53-latka. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Pajęczna. W tym zdarzeniu ucierpiała kobieta, którą przewieziono do szpitala.

Dziś wcześnie rano tj. 14 maja br. o godzinie 4:40 na drodze krajowej numer 42 w Posmykowiźnie 40-letniemu mieszkańcowi gminy Działoszyn, kierującemu osobowym fiatem na jezdnię wtargnęła sarna. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu

We wszystkich zaistniałych zdarzeniach drogowych kierujący byli trzeźwi.

Słoneczna pogoda i dobre warunki na drodze nie powinny uśpić czujności uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, nie przecenianie własnych umiejętności podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Dlatego jeszcze raz przypominamy o kilku, podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach:
    • PRZESTRZEGAJ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO-znajomość i przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
    • ZADBAJ O STAN TECHNICZNY POJAZDU-regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, w tym hamulców, świateł, opon i płynów eksploatacyjnych, zapewnia bezpieczną jazdę.
    • PORUSZAJ SIĘ Z DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚCIĄ-przekraczanie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko wypadku i jego powagi.
    • NIE KIERUJ POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB SUBSTANCJI ODURZAJĄCYCH-alkohol i narkotyki zmniejszają zdolności psychofizyczne, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku.
    • BACZNIE OBSERWUJ OTOCZENIE DROGI – pozwali uniknąć niebezpieczeństw.
    • ZAWSZE ZAPINAJ PASY BEZPIECZEŃSTWA – są one najważniejszym elementem ochrony w przypadku wypadku drogowego.
    • ZADBAJ O ODPOWIEDNI ODPOCZYNEK-Jazda „przy zmęczeniu” zmniejsza skupienie i reakcje, co może prowadzić do wypadku. Zadbaj o odpowiednią ilość snu przed podróżą.
    • NIE UŻYWAJ TELEFONU KOMÓRKOWEGO-to może odwrócić Twoją uwagę od drogi.
    • BĄDŹ CIERPLIWY I WYROZUMIAŁY-szacunek i wyrozumiałość dla innych użytkowników dróg pomagają stworzyć bardziej bezpieczne środowisko dla wszystkich.
    • NOŚ ODBLASKI-jako pieszy bądź widoczny dla kierowcy, daj się zauważyć.

Na terenie powiatu pajęczańskiego od początku 2024 roku doszło do 14 niebezpicznych wypadków drogowych. W wyniku tych  zdarzeń  20 osób zostało rannych.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

 

Powrót na górę strony