Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pajęczańscy policjanci zajęli III miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych

26 kwietnia 2024 roku na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyły się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji wzięły udział 22 drużyny łódzkiego garnizonu.

Cel zawodów to przede wszystkim podnoszenie umiejętności i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Często sytuacje które zastają policjanci w trakcie interwencji, wymagają szybkiego i skutecznego działania i znajomości czynności ratujących życie.

Policjanci podczas eliminacji musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Policyjne patrole najpierw przystąpiły do testu wiedzy. Założenie dotyczące praktycznej części zawodów przewidywały liczne czynności, na które policjanci muszą zwrócić uwagę przy udzielaniu pierwszej pomocy. Komisja sędziowska oceniała realizacje zadania na podstawie wielu aspektów, takich jak właściwa ocena sytuacji, podjęcie działań mających na celu przywrócenie oddechu i krążenia, monitorowanie stanu poszkodowanego oraz współpracę z oficerem dyżurnym.

Największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej zdobył patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.  Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w składzie: mł. asp. Piotr Charciarek oraz sierż. sztab. Wojciech Kuc, zajął III miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony