Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla pajęczańskich policjantów

Na skrzynkę pocztową Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka wpłynęły podziękowania od wdzięcznych obywateli dla policjanta z pajęczańskiej komendy oraz policjantów z komisariatu w Działoszynie. Takie podziękowania są dla mundurowych największą nagrodą za niesioną im pomoc i służbę.

„….chciałbym podziękować na Pana ręce za postawę funkcjonariusza Damiana Krawczyka….wykazał się wspaniałą postawą jako policjant i człowiek….”
Taką treść podziękowania otrzymał komendant pajęczańskiej policji od mieszkańca naszego powiatu. 6 grudnia 2023 roku młodszy aspirant Damian Krawczyk, policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pajęcznie, wracając do domu po służbie zauważył pojazd z niesprawnością przednich kół w pojeździe. Awaria była na tyle niebezpieczna, zarówno dla samego kierującego jak innych uczestników ruchu drogowego, że wymagała natychmiastowej reakcji na zagrożenie. Naszemu policjantowi udało się w porę zareagować. Zatrzymał pojazd i poinformował kierującego o poważnej awarii oraz pomógł ją usunąć. Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do niebezpiecznej sytuacji, która mogłaby doprowadzić do utraty zdrowia a nawet życia ludzkiego.

...składam wyrazy podziękowania dla st. post. Tomasza Stysiaka oraz jego Partnera za udzieloną pomoc … po raz pierwszy spotkałem się z tak uprzejmą obsługą, mimo iż w swoim życiu przejechałem prawie 4,5 ml. km bezwypadkowo…..Życzę wszelkiej pomyślności!!!”
Kolejne podziękowanie dotyczyło zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Skąpej 22 listopada 2023 roku. Starszy posterunkowy Tomasz Stysiak i sierżant sztabowy Dawid Przygoda, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Działoszynie wykazali się empatią i zrozumieniem zaistniałej sytuacji, udzielając pomocnych rad oraz starając się jak najlepiej rozwiązać sprawę. Za swoją postawę zostali docenieni przez mieszkańca powiatu tarnowskiego.


Wszyscy jako policjanci jesteśmy zgodni co do tego, że taka postawa to nasz obowiązek i codzienna służba. Czuwamy nad Państwa bezpieczeństwem bez względu na pogodę, porę dnia czy nocy, niezależnie czy jesteśmy w służbie czy też nie. Opisane sytuacje są tego najlepszym przykładem. Wykonujemy niełatwe zadania abyście mogli spokojnie spać. Każde podziękowania ze strony obywateli są  zawsze dla policjantów bezcenne, stanowią dodatkową motywację do dalszej pracy i jeszcze większej ofiarności.

mł. asp. Wioletta Mielczarek
 

Powrót na górę strony