Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1020 złotych mandatu za drift na rondzie

18-latek, który w nocy driftował bmw na rondzie w Siemkowicach, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 złotych oraz 10 punktami karnymi. Niebezpieczną sytuację widzieli policjanci z działoszyńskiej "patrolówki".

W nocy z 7 na 8 stycznia 2023 roku działoszyńscy policjanci w trakcie patrolowania miejscowości Siemkowice zauważyli jak nieodpowiedzialny kierujący bmw na rondzie celowo wprowadz swój pojazd w poślizg, czym stworzył poważne zagrożenie dla zbliżającego się radiowozu. Policjanci natychmiast zareagowali na tą niebezpieczną sytuacje i zatrzymali „driftera” do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą bmw siedział 18-letni mieszkaniec Radoszewic, który uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od kilku miesięcy. Za stworzenie zagrożenia na drodze policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierującego mandatem 1020 złotych oraz 10 punktami karnymi. Młody kierowca został poinformowany, jak niebezpieczne są takie sytuację. 18-latek sam przyznał, że jego zachowanie było bezmyślne i nieodpowiedzialne. Miejmy nadzieję, że będzie to dla niego nauczką i nie powtórzy już podobnych zachowań.

Przestrzegamy! Podczas jazdy w ślizgu wystarczy najmniejszy błąd, aby stracić panowanie nad pojazdem i doprowadzić do tragedii. Przecenienie swoich umiejętności za kierownicą często doprowadza do wypadków i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W tym przypadku nie możemy mówić o jakimkolwiek doświadczeniu kierującego.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

Powrót na górę strony