Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Siemkowicach

27-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. W wyniku niebezpiecznego zdarzenia dwie osoby doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala.

10 listopada 2022 roku oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Siemkowicach. Natychmiast na miejsce skierował policjantów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż 27 -letni mieszkaniec Polkowic, kierujący kia ceed na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwnego kierunku jazdy hondą. 80 -letni kierujący hondą mieszkaniec województwa mazowieckiego wraz z 62 – letnią pasażerką, mieszkanką naszego powiatu doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Pajęczańska policja wyjaśnia okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość w zmiennych warunkach atmosferycznych podczas jesieni może być niebezpieczna. Mokra nawierzchnia drogi, ograniczona widoczność to dla kierujących sygnały, aby jeździli znacznie czujniej i ostrożniej. Apelujemy o rozsądek!

/mł. asp. Wioletta Mielczarek/

Powrót na górę strony