Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał sądowy zakaz i pijany wsiadł za kierownice

Pajęczańscy policjanci patrolówki zatrzymali kolejnego kierowcę,  który dopuścił się poważnych przewinień. Jechał "na podwójnym gazie "i dodatkowo złamał sądowy zakaz. Odpowie teraz za swoje czyny. 

8 kwietnia 2022 roku pajęczańscy stróże prawa wyeliminowali z ruchu 63 letniego mieszkańca Pajęczna, który  jeździł peugeotem ulicami Pajęczna  "na podwójnym gazie". Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. . Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji pajęczańskiej patrolówki nikomu na szczęście nic się nie stało. Można stwierdzić, że interwencja mundurowych pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca były tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w urządzenie, które przeznaczone jest do sprawdzania trzeźwości. Konieczne było pobranie jego krwi do badania. Mężczyzna teraz odpowie za to co zrobił. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Policja apeluje!! Piłeś...nie wsiadaj za kierownicę!! Kierowco bądź rozsądny!! Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie, dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości będą decydować się wsiadać za kierownicę.

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek

  • widać blat, na którym leża kluczyki od samochodu, kieliszek a w nim jakaś ciecz, obok podkładka
Powrót na górę strony