Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wsiadł za kółko, nie miał uprawnień do kierowania

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali w nocy z 5 na 6 kwietnia nietrzeźwego kierującego, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania

06 kwietnia 2022 roku w nocy o godzinie 00:50 w Kiełczygłowie policjanci pajęczańskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata, którym kierował 34 -letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny, w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowanie bez uprawnień. Wsiadanie za kółko w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które Sąd może orzec nawet karę pozbawienia wolności do lat 2.

Policja przypomina, jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Alkohol zawsze negatywnie wpływa na stan psychofizyczny. Powoduje spadek koncentracji, pogorszenie ostrości widzenia i zdolności prawidłowej oceny odległości. Pamiętaj!! Piłeś, nie jedź!!

 

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek

  • na zewnątrz umundurowany  policjant stojący tyłem, w prawej ręce trzyma urządzenie do sprawdzania trzeźwości
Powrót na górę strony