Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Awaryjne lądowanie ultralekkiego samolotu w Tuchaniu.

Ultra lekki samolot awaryjnie lądowała na polu w Tuchaniu po tym jak uszkodzony silnik nie pozwolił na dalszy lot. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło 24 listopada 2020 tuż po godz. 11:00 na terenie gminy Kiełczygłów w miejscowości Tuchań. Oficer dyżurny z pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu samolotu na polu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 62 – letni pilot z Torunia wykonywał lot ultralekkim samolotem LIGHTER 600 SP-SUNY na trasie Robakowo-Częstochowa, kiedy to nastąpiła przerwa w pracy silnika, w wyniku czego podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na polu. Po wylądowaniu powiadomił służby ratownicze o zaistniałym zdarzeniu. Pilot był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Powiadomiona została Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

W godzinach wieczornych wpłynął e-mail od Prezesa Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych z podziękowaniem za profesjonalne przeprowadzenie czynności na miejscu zdarzenia lotniczego prze funkcjonariuszu Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.