O krok od tragedii nad rzeką. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii nad rzeką.

Dla sześciu młodych mieszkańców Pajęczna w wieku 15-16 lat pierwszy dzień wakacji zakończyłby się tragicznie. Jeden z uczestników wyprawy nad rzekę w Niwiskach Dolnych kąpiąc się z ledwością uniknął utonięcia.

27 czerwca 2020r. o godzinie 15:15 dyżurny pajęczańskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o tym, iż nad rzeką Warta w miejscowości Niwiska Dolne nurt porwał kąpiącego się chłopca. Natychmiast skierował tam dwa patrole funkcjonariuszy. Na miejscu policjanci zastali sześciu młodych chłopców w wieku 15-16 lat, mieszkańców Pajęczna i gminy Pajęczno, którzy oświadczyli, że podczas wspólnego spędzania czasu nad rzeką jeden z kolegów poszedł się kapać a po chwili stracili go z oczu, natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112. Po pewnej chwili ich kolega sam o własnych siłach z trudem zdołał wydostać się na brzeg. 16-letni mieszkaniec Pajęczna jak oświadczył w trakcie kąpieli stracił grunt pod nogami a następnie porwał go nurt rzeki. W ostatniej chwili zdołał chwycić się wystającej gałęzi, która uratowała mu życie i wydostać się na brzeg. Na miejsce przyjechała również karetka pogotowia ratunkowego oraz Straż Pożarna. Po przebadaniu młody mężczyzna nie posiadał żadnych obrażeń i jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. On i jego koledzy zostali przekazani prawnym opiekunom.

Policja po raz kolejny apeluje bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość.