Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na spotkaniu z OSP w Gminie Nowa Brzeźnica

Kolejne spotkanie ze społeczeństwem zainicjowali dzielnicowi z pajęczańskiej komendy Policji. Mundurowi spotkali się z strażakami ochotnikami w Konstantynowie oraz Starej Brzeźnicy, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było także okazją do promowania zawodu policjanta.

Żeby poprawić bezpieczeństwo w swoim rejonie dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie 21.02.2020 roku zorganizowali spotkanie z druhami OSP Konstantynów i OSP Stara Brzeźnica. Ideą spotkania było wypracowanie wspólnych działań przeciwko pojawiającym się zagrożeniom w ruchu drogowym.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego a w szczególności poruszanie się pieszych i rowerzystów w porze wieczorowo-nocnej. Dzięki takim narzędziom różne służby także mogą realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa. W spotkaniach uczestniczył również Wójt Gminy Nowa Brzeźnica. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy w Nowej Brzeźnicy.

Dzielnicowi podczas spotkania opowiedzieli o swoim zawodzie – jego zadaniach i roli. Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja w szeregi Policji oraz jakie warunki musi spełniać kandydat na funkcjonariusza.