Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” - eliminacje powiatowe

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie najlepsza w XIV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”

 29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im.Polskich Noblistów w Pajęcznie przy ul. Sienkiewicza zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XIV edycji Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” dla uczniów klas II szkół podstawowych. Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie oraz utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Do tegorocznych eliminacji powiatowych zgłosiło się 13 dwuosobowych drużyny, w skład których weszli uczniowie klas drugich wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie każdy z uczestników indywidualnie miał za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.

Punktacja końcowa po przeprowadzeniu konkurencji – zajęte miejsca:

1.Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie – 26 punktów

2.Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie – 24 punkty

3.Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rząśni – 21 punktów

4.Szkoła Podstawowa w Białej – 21 punktów

5.Szkoła Podstawowa w Siemkowicach – 20 punktów

6.Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Brzeźnicy – 20 punktów

7.Publiczna Szkoła Podstawowa w Radoszewicach – 18 punktów

8.Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipniku – 17 punktów

9.Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich – 16 punktów

10.Szkoła Filialna w Kolonii Lisowice – 16 punktów

11.Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach – 16 punktów

12.Szkoła Podstawowa nr 1 w Pajęcznie – 15 punktów

13.Szkoła Podstawowa w Zamościu – 12 punktów

Powiat pajęczański w dniu 22 listopada 2019 r. na finale wojewódzkim w Łodzi reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Za miejsca punktowane uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Sulmierzycach, Urząd Gminy w Siemkowicach oraz Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich.