Groźna kolizja w Piekarach. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja w Piekarach.

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego, które mogła zakończyć się tragicznie doszło w miejscowości Piekary. Hunday zderzył się czołowo z maszyna rolnicza, a następnie uderzył w wyprzedzaną Skodę.

18 stycznia 2019 roku około godziny 7:00 rano w miejscowości Piekary kierujący samochodem Hunday 67- letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce podczas wyprzedzania samochodu Skoda, którym kierowała 54-letnia mieszkanka gminy Rząśnia uderzył w nieoświetloną maszynę rolniczą służąca do zbiórki szczawiu, która jechała z przeciwka. Po uderzeniu w maszynę rolniczą Hunday uderzył w Skodę natomiast maszyna rolnicza przewróciła się do rowu. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Na kierującego maszyną rolniczą za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci drogówki nałożyli mandat karny. Uczestnicy zdarzenia pomimo ogromnych uszkodzeń pojazdów na całe szczęście nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń.

Policja apeluje o rozwagę wśród kierowców. Zimowa aura trudne warunki atmosferyczne a do tego zły stan techniczny pojazdu mogą być przyczyna tragedii.