Wypadek w Raciszynie. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Raciszynie.

Śliska nawierzchnia, złe warunki atmosferyczne oraz nagłe opady śniegu to przyczyna wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 491 w miejscowości Raciszyn.

W dniu 14.01.2019 r. około godziny 14:30 na drodze wojewódzkiej nr 491 w miejscowości Raciszyn doszło do zderzenia czołowego golfa ze skodą. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący golfem 49-letni mieszkaniec powiatu Kłobuck na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z przeciwka Skodę , którą kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego. Kierująca skodą z ogólnymi obrażeniami przewieziona do szpitala. Zarówno kierujący golfem i kierująca skodą trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. Opady śniegu, śliska nawierzchnia oraz błoto pośniegowe mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Dostosujmy prędkość do warunków, które panują na drodze ponieważ każdy niekontrolowany manewr może doprowadzić do tragedii.