Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek ciężarówki w miejscowości Strzelce Wielkie

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni to główna przyczyna zdarzenia drogowego w miejscowości Strzelce Wielkie na drodze wojewódzkiej nr. 483.

08 lutego 2018 roku około 2:30 w nocy w miejscowości Strzelce Wielkie na drodze wojewódzkiej nr.483 doszło do zdarzenia drogowego. 42-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierując samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą na łuku drogi niedostosował prędkość do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił pojazd. W wyniku przewrócenia pojazdu ładunek znajdujący się na pojeździe tj. złom wysypał się na jezdnie. Kierujący z urazem reki i głowy został odwieziony przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Radomsku. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego.

Policja apeluje!!!Na drogach zrobiło się ślisko co za tym idzie należy zwiększyć ostrożność i czujność. Kierowcy często tracą czujność i niedostosowują prędkości do warunków panujących na jezdni a co za tym idzie najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się utratą panowania nad pojazdem zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem.