Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Pajęczańscy funkcjonariusze w ostatni weekend wyeliminowali z ruchu aż 4 nietrzeźwych kierujących. Wszyscy zatrzymani kierowali pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W ostatni weekend tj. od  2 czerwca(piątek)  do 4 czerwca (niedziela) pajęczańscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych użytkowników dróg. Do wszystkich zatrzymań doszło 3 czerwca br. (sobotę), w godzinach popołudniowych. Nietrzeźwi kierujący kierowali w dwóch przypadkach motorowerami gdzie każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejni dwaj kierowali samochodami. W pierwszym przypadku kierujący samochodem peugeot 55-letni  mieszkaniec gminy Siemkowice miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany został w związku ze spowodowaniem kolizji drogowej w Działoszynie. 41-letni kierowca citroena berlingo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w samochód nissan, kierujący poddany badaniu miał ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu Wszyscy kierujący usłyszą zarzuty kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! 

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony