Galeria zdjęć

Międzypowiatowe Święto Policji 2022

W 2022 roku przypada 103 rocznica powołania Policji Państwowej. Ustawa sejmowa z dniem 24 lipca 1919 roku wyznacza początek istnienia tej formacji. Policjanci, szczególnie ci mianowani na wyższe stopnie, z dumą uczestniczą w uroczystych obchodach swojego święta.

18 lipca 2022 roku pajęczańscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Inauguracja uroczystości nastąpiła dzień wcześniej poprzez mszę świętą w kościele parafialnym w Kamieńsku odprawioną w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Parku Świętojańskim przy ul. Targowej w Radomsku. Do mianowania stanęli też mundurowi z ościennych powiatów: bełchatowskiego, pajęczańskiego i wieluńskiego. Wszystkich uczestników powitała Kompania Honorowa Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi. Dowódca uroczystości – kom. Bartłomiej Kurowski złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi Litwinowi. Minutą ciszy wszyscy uczcili pamięć policjantów, którzy słowa roty wypełnili do końca. Zgodnie z kolejnym punktem ceremoniału nastąpiło powitanie przybyłych gości.

Lektor uroczystości powitał posłów na Sejm RP, senatorów RP, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicieli władz centralnych województwa łódzkiego, niezespolonej administracji rządowej, władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, placówek oświatowych, a także wszystkie inne osoby reprezentujące powiaty, osoby duchowne, reprezentantów związków zawodowych policjantów i pracowników Policji, Prezesa Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 roku" w Łodzi, kadrę kierowniczą i pracowników obecnych komend, emerytowanych policjantów i wszystkie inne osoby uczestniczące w uroczystości.

Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – podinsp. Jarosław Knapik wyraził podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy za ich profesjonalizm i zaangażowanie, które każdego dnia składają się na wspólny pozytywny wizerunek tego zawodu.

Nadszedł wreszcie czas na najważniejszy punkt tegorocznej uroczystej zbiórki policyjnej. Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi 12 policjantów otrzymało medale. 259 funkcjonariuszy z obecnych czterech komend powiatowych awansowało na wyższe stopnie policyjne. Zaś 18 mundurowych otrzymało swój pierwszy stopień w służbie – starszego posterunkowego.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie mianowanych zostało 30 policjantów: 2 w korpusie oficerów starszych Policji, 19 w korpusie aspirantów, 9 w korpusie podoficerów.

Po wręczonych medalach i mianowaniach Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi skierował do wszystkich mundurowych uroczyste słowa wdzięczności za wkład w ochronę zdrowia i życia każdego obywatela, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalsze sukcesy zawodowe. Całość uroczystości zakończyła się defiladą Kompanii Honorowej.

Źródło KPP Radomsko

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek/

  • Grupa policjantów w mundurach.
  • Trzech policjantów w mundurach.
  • Grupa umundurowanych policjantów w mundurach. Widoczne dwa sztandary.
Powrót na górę strony