Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z wolontariuszami oraz ich opiekunami biorącymi udział w WOŚP

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczą w nim wolontariusze oraz ich opiekunowie i osoby wspomagające, którzy będą kwestować w wielu miejscowościach. Podstawowe zasady na temat bezpieczeństwa kwestujących przekazali pajęczańscy mundurowi.

Na kilka dni przed Finałem trwają gorące przygotowania. Na terenie powiatu odbyło się kilka spotkań z organizatorami, wolontariuszami, osobami wspomagającymi oraz ich opiekunami. Mundurowi mając na względzie bezpieczeństwo kwestujących, przekazali im ważne informacje oraz zasady jakimi powinni się kierować ci, którzy będą prowadzić zbiórkę pieniędzy. Policjanci wymielili potencjalne zagrożenia na jakie mogą być narażeni wolontariusze oraz czego powinni unikać, aby nie stać się ofiarami przestępstw i wykroczeń. Z uwagi na to, że kwestowanie będzie odbędzie się również w porze wieczorowo-nocnej policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania o bezpiecznym poruszaniem się po drogach oraz używaniu elementów odblaskowych.

Porady dla wolontariuszy:

  • unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu),

  • nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób,

  • w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną,

  • jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie,

  • w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, dzwoniąc pod numer 112.